ICES (7.x-1.7) - en to th translation catalogue (83 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Forgot password?
th: ลืมรหัสผ่าน?

en: Request new password via e-mail.
th: ขอรหัสผ่านใหม่ผ่านอีเมล

en: E-mail
th: อีเมล

en: Delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Type
th: ประเภท

en: Closed
th: ปิด

en: yes
th: ตกลง

en: List
th: ดูลิสต์

en: Actions
th: แอคชั่น

en: disabled
th: ปิดใช้งาน

en: Confirm
th: ยืนยัน

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Action
th: แอคชั่น

en: No
th: ไม่

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Search
th: ค้นหา

en: None
th: ไม่มี

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Message
th: ข้อความ

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: Country
th: ประเทศ

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Add category
th: เพิ่มหมวด

en: Back
th: กลับ

en: Save
th: บันทึก

en: Add
th: เพิ่ม

en: View
th: ดู

en: Region
th: ตำแหน่ง

en: Visible
th: มองเห็น

en: Keywords
th: คำค้นหา

en: Statistics
th: สถิติ

en: Continue
th: ดำเนินการต่อ

en: Email
th: อีเมล

en: Error
th: ผิดพลาด

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Category %category has been deleted.
th: หมวดหมู่ %category ถูกลบแล้ว

en: To
th: ถึง

en: From
th: จาก

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: Details
th: รายละเอียด

en: Address
th: ที่อยู่

en: State
th: รัฐ

en: Postcode
th: รหัสไปรษณีย์

en: Send
th: ส่ง

en: Code
th: รหัส

en: next
th: ถัดไป ›

en: Company
th: บริษัท

en: General
th: ทั่วไป

en: Blog
th: บล็อก

en: Created date
th: วันที่สร้าง

en: Full name
th: ชื่อเต็ม

en: Hidden
th: ซ่อน

en: block
th: บล็อค

en: Messages
th: ข้อความ

en: Limit
th: จำกัด

en: Map
th: แผนที่

en: Create new account
th: สร้างบัญชีผู้ใช้ใหม่

en: Website
th: เว็บไซต์

en: previous
th: ‹ ก่อนหน้า

en: Use
th: ใช้

en: Hide
th: ซ่อน

en: Global
th: ส่วนกลาง

en: Rate
th: ให้คะแนน

en: Administrator
th: ผู้ดูแลระบบ

en: Read
th: อ่าน

en: My account
th: บัญชีผู้ใช้ของฉัน

en: Context
th: บริบท

en: Locked
th: ถูกล็อค

en: Account
th: บัญชีผู้ใช้

en: Data
th: ข้อมูล

en: Finish
th: ส่งข้อสอบ

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: of
th: ของ

en: Edit category
th: แก้ไขกลุ่ม
