OpenideaL - ideas and innovation management system (7.x-1.0-beta13) - en to uk translation catalogue (48 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Content
uk: Вміст

en: Age
uk: Вік

en: Article
uk: Стаття

en: Tags
uk: Теґи

en: Categories
uk: Категорії

en: Login
uk: Вхід

en: Search
uk: Пошук

en: Message
uk: Повідомлення

en: Image
uk: Зображення

en: Category
uk: Категорія

en: Help
uk: Довідка

en: add
uk: додати

en: All
uk: Все

en: Welcome
uk: Вітання

en: Vote
uk: Голосувати

en: Anonymous
uk: Анонім

en: Share
uk: Спільні файли

en: Features
uk: Властивості

en: User page
uk: Сторінка користувача

en: News
uk: Новини

en: Merge to
uk: Об'єднати в

en: Date of Birth
uk: Дата народження

en: First sidebar
uk: Перша бічна панель

en: Main menu
uk: Головне меню

en: Application ID
uk: ID програми

en: No user
uk: Користувач відсутній

en: @current of @max
uk: @current з @max

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
uk: <em>Головне</em> меню використовується на більшості сайтів для доступу до його основних розділів і найчастіше знаходиться у верхній навігаційній панелі.

en: Basic page
uk: Проста сторінка

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
uk: <em>Прості сторінки</em> використовуються для розміщення незмінюваного вмісту на кшталт сторінки 'Про нас'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
uk: Теґи використовуються для групування статей зі схожими темами в категорії.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
uk: Введіть слова розділені комою для опису вашого матеріалу.

en: A simple one-column, tableless, fluid width administration theme.
uk: Проста одно-колоночна, безтаблична, нефіксована тема з адміністративним інтерфейсом

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
uk: <em>Статті</em> використовуються для чутливих до дати публікації матеріалів на зразок новин, пресрелізів чи дописів до блоґу.

en: Application Secret
uk: Пароль програми

en: Under Review
uk: На розгляді

en: Upload an image to go with this article.
uk: Відвантажити зображення до цієї статті.

en: Ideas
uk: Ідеї

en: Front
uk: Спереду

en: Sitewide
uk: По всьому сайту

en: Message content
uk: Вміст повідомлення

en: Challenge
uk: Випробування

en: Personal Details
uk: Особисті відомості

en: Let's Get Started!
uk: Почнемо!
