OpenideaL - idea management system (7.x-1.0-beta6) - en to my translation catalogue (529 entries)

en: Home
my: မူလနေရာ

en: User interface
my: အသုံးပြုသူအသွင်အပြင်

en: Title
my: ခေါင်းစဉ်

en: Body
my: စာကိုယ်

en: Previous
my: ယခင်

en: Next
my: နောက်တစ်ခု

en: user
my: အသုံးပြုသူ

en: select
my: ရွေးပါ

en: Pages
my: စာမျက်နှာများ

en: Save configuration
my: အစိတ်အပိုင်းများဖွဲ့စည်းပုံအားသိမ်းဆည်းခြင်း

en: delete
my: ဖျက်ရန်

en: Status
my: အခြေအနေ

en: E-mail
my: အီးမေးလ်

en: Delete
my: ပယ်ဖျက်

en: Submit
my: တင်သွင်းသည်

en: Operations
my: လုပ်ဆောင်ချက်များ

en: Content
my: အကြောင်းအရာ

en: Value
my: တန်ဖိုး

en: Username
my: အမည်

en: Email address
my: အီးမေး(လ်) လိပ်စာ

en: Item
my: အချက်အလက်

en: Groups
my: အဖွဲ့များ

en: Type
my: အမျိုးအစား

en: Author
my: စာရေးသူ

en: Last Post
my: နောက်ဆုံး စာစောင်

en: Closed
my: ပိတ်ပါ

en: yes
my: ဟုတ်ကဲ့

en: List
my: စာရင်း

en: Subject
my: အကြောင်း

en: Actions
my: လုပ်ဆောင်ချက်များ

en: Cancel
my: ပယ်ဖျက်

en: Remove
my: ထုတ်ပယ်/ပယ်ဖျက်

en: Description
my: ဖော်ပြချက်

en: Language
my: ဘာသာစကား

en: Read more
my: ဆက်လက်ဖတ်ရှုပါ

en: page
my: စာမျက်နှာ

en: more
my: ပို၍

en: Article
my: ဆောင်းပါး

en: Disabled
my: ပိတ်ထားသည်

en: Administration
my: စီမံခန့်ခွဲခြင်း

en: Comments
my: မှတ်ချက်များ

en: More
my: ပို၍

en: Action
my: လုပ်ဆောင်ရန် (လုပ်ဆောင်ချက်)

en: Tags
my: Tag များ

en: Block title
my: block ခေါင်းစဉ်

en: Yes
my: ဟုတ်ကဲ့

en: No
my: မဟုတ်ဘူး

en: Content types
my: အကြောင်းအရာ အမျိုးအစားများ

en: Categories
my: အမျိုးအစားများ

en: Download
my: ဆွဲချရယူရန်

en: Go
my: သွားမည်

en: view
my: မြင်ကွင်း

en: all
my: အားလုံး

en: File
my: ဖိုင်

en: Login
my: ဝင်ရောက်ရန်

en: Advanced options
my: အဆင့်မြင့်ရွေးချယ်ရန်

en: Edit
my: ပြင်ရန်

en: Date
my: ရက်စွဲ

en: Size
my: အရွယ်အစား

en: Search
my: ရှာရန်

en: Reset
my: မူလပုံစံအတိုင်းပြန်ထားရန်

en: None
my: တစ်ခုမှ မဟုတ်

en: Number
my: နံပါတ်

en: Message
my: သတင်း

en: Password
my: စကားဝှက်

en: User contact form
my: အသုံးပြုသူအားဆက်သွယ်ရေးပုံစံ

en: - None -
my: - တစ်ခုမှမဟုတ် -

en: Country
my: နိုင်ငံ

en: Weight
my: အစဉ်

en: Link
my: အချိတ်အဆက် (အခြားစာမျက်နှာတစ်ခုခုသို့ ဆက်သွယ်ထားခြင်း)

en: Image
my: ပုံရိပ်

en: Center
my: ဗဟို

en: Required
my: မရှိမဖြစ်လုပ်ရမည်

en: none
my: ဘာတခုမှမရှိ

en: Name
my: အမည်

en: edit
my: ပြင်ရန်

en: Go to previous page
my: ယခင်စာမျက်နှာသို့သွားရန်

en: Go to next page
my: နောက်စာမျက်နှာသို့သွားရန်

en: Import
my: သွင်းရန်

en: Book
my: စာအုပ်

en: Export
my: ပြန်ထုတ်ရန်

en: Taxonomy term
my: Taxonomy အသုံးအနှုံး

en: General settings
my: အထွေထွေ အထိန်းအချုပ်များ

en: Back
my: နောက်သို့

en: Node ID
my: Node ၏ အမှတ်စဉ်

en: You must select at least one field.
my: သင်အနည်းဆုံး field တခုရွေးရလိမ့်မယ်

en: Label
my: အညွန်း

en: Preview
my: အစမ်းကြည့်ရန်

en: Save
my: သိမ်းပါ

en: Help
my: အကူအညီ

en: Font
my: စာလုံး

en: Background Color
my: နောက်ခံအရောင်

en: Update
my: ပြုပြင်မွမ်းမံ

en: Open
my: ဖွင့်ပါ/ဖွင့်သည်။

en: Top
my: အပေါ်သို့

en: Small
my: အသေး

en: Large
my: အကြီး

en: Sunday
my: တနင်္ဂနွေနေ့

en: Monday
my: တနင်္လာနေ့

en: Tuesday
my: အင်္ဂါနေ့

en: Wednesday
my: ဗုဒ္ဓဟူးနေ့

en: Thursday
my: ကြာသပတေးနေ့

en: Friday
my: သောကြာနေ့

en: Saturday
my: စနေနေ့

en: Core
my: အူကြောင်း

en: Add new
my: အသစ်ထည့်သွင်းရန်

en: Time
my: အချိန်

en: Views
my: မြင်ကွင်းများ

en: Add
my: အသစ်ထပ်ပေါင်းပါ

en: View
my: မြင်ကွင်း

en: URL
my: လိပ်စာ URL

en: Path
my: တည်ရှိရာလမ်းကြောင်း

en: Modules
my: Module များ

en: Manage
my: စီမံခန့်ခွဲရန်

en: Node type
my: Node အမျိုးအစား

en: Advanced settings
my: အဆင့်မြင့် အထိန်းအချုပ်များ

en: results
my: ရလာဒ်များ

en: search
my: ရှာဖွေရန်

en: Teaser
my: နမူနာဖော်ပြချက်

en: Timestamp
my: အချိန်

en: Keywords
my: သော့ချက်စာလုံးများ

en: You are not authorized to access this page.
my: ဒီစာမျက်နှာအား ကြည့်ရှုရန်(ပြင်ဆင်ရန်) သင့်တွင်တရားဝင်လုပ်ပိုင်ခွင့်မရှိပါ........

en: Unknown
my: မသိနိုင်သော

en: n/a
my: အကျုံးမဝင်

en: Picture
my: ရုပ်ပုံ

en: User
my: အသုံးပြုသူ

en: Content type
my: အကြောင်းအရာအမျိုးအစား

en: action
my: လုပ်ဆောင်ချက်

en: Continue
my: ဆက်လုပ်ရန်

en: Check
my: စစ်ဆေး

en: file
my: ဖိုင်

en: Error
my: အမှား

en: Options
my: ရွေးချယ်နိုင်သည့်အရာများ

en: Contact
my: ဆက်သွယ်ရန်

en: no
my: မဟုတ်/မလုပ်

en: Advanced Settings
my: အဆင့်မြင့် ရွေးချယ်ပြုပြင်မှုများ

en: Done
my: ပြီးစီးပါပြီ

en: Access denied
my: လုပ်ပိုင်ခွင့်မရနိုင်ပါ

en: Year
my: နှစ်

en: Add content
my: အကြောင်းအရာ ထည့်ရန်

en: Page title
my: စာမျက်နှာ၏ ခေါင်းစဉ်

en: Page
my: စာမျက်နှာ

en: Bottom
my: အောက်ခြေ

en: Submission information
my: ရေးသားပေးပို့မှုသတင်းအချက်အလက်

en: Site name
my: ဝက်(ဘ်)ဆိုဒ် နာမည်

en: Site slogan
my: အင်တာနက်စာမျက်နှာ၏ ကြွေးကြော်သံ

en: Never
my: ဘယ်တော့မှ

en: Header
my: ခေါင်းပိုင်း

en: Footer
my: ခြေပိုင်း

en: Inline
my: တပြေးတည်း

en: From
my: မှ

en: Roles
my: အဆင့်သတ်မှတ်ချက်များ

en: Comment
my: မှတ်ချက်

en: Comment ID
my: ထင်မြင်ချက်ခေါင်းစဉ်

en: Published
my: Publish လုပ်ပြီး

en: Signature
my: လက်မှတ်

en: Average
my: ပျမ်းမျှ

en: Count
my: ရေတွက်

en: Normal
my: ပုံမှန်

en: Warning
my: သတိပေးချက်

en: Last update
my: နောက်ဆုံးပြုပြင်မွန်းမံချိန်

en: %time ago
my: လွန်ခဲ့သည့် %time က

en: Advanced
my: အဆင်မြင့်

en: Up
my: အပေါ်သို့

en: Maximum
my: အမြင့်ဆုံး

en: Medium
my: အလယ်အလတ်

en: Media
my: မီဒီယာ

en: Month
my: လ

en: System
my: စနစ်

en: Unlimited
my: အကန့်အသတ်မရှိ

en: Current
my: လက်ရှိ

en: Address
my: လိပ်စာ

en: Day
my: ရက်စွဲ

en: Table
my: ဇယား

en: Pathauto
my: လမ်းကြောင်းအားအလိုအလျောက်သတ်မှတ်ပါ

en: Other
my: အခြား

en: Navigation
my: သွားလာရန်

en: Appearance
my: အသွင်အပြင်

en: Select all
my: အားလုံးရွေးရန်

en: User login
my: ၀င်ရန်

en: Log in
my: ၀င်ရန်

en: Add new comment
my: မှတ်ချက်အသစ် ရေးရန်

en: Users
my: အသုံးပြုသူများ

en: Referrer
my: ရည်ညွှန်းရာ

en: Exists
my: ရှိပြီးသား

en: Last
my: နောက်ဆုံး

en: Anonymous
my: အမည်မသိသူ(သို့)ဧည့်သည်

en: Clone
my: ပုံစံတူထပ်ပွားပါ

en: Down
my: အောက်သို့

en: Optional
my: ရွေးချယ်နိုင်သည်။

en: Recent comments
my: လတ်တလော မှတ်ချက်များ

en: IP Address
my: အင်တာနက် ကွန်ရက် လိပ်စာ

en: Basic setup
my: အခြေခံတည်ဆောက်ချက်များ

en: Path location
my: တည်ရှိရာ နေရာ

en: Save settings
my: Setting များ သိမ်းရန်

en: Operation
my: ပြုလုပ်ဆောင်ရွက်ခြင်း

en: reply
my: ပြန်လည်ဆွေးနွေးရန်

en: Word count
my: စာလုံးအရေအတွက်

en: =
my: ညီမျှခြင်း =

en: with comments
my: မှတ်ချက်များ အပါအဝင်

en: without comments
my: မှတ်ချက်များမပါပဲ

en: comments
my: မှတ်ချက်များ

en: Full
my: အပြည့်အစုံ

en: Default language
my: မူလပင်ယင်းဘာသာစကား

en: Rules
my: စည်းကမ်းများ

en: Marshall Islands
my: မာရှယ်ကျွန်းများ

en: Hidden
my: ဝှက်ထား/ကွယ်ဝှက်ထားသည်။

en: Approved
my: ခွင့်ပြုပြီး

en: minute
my: မိနစ်

en: Show
my: ပြပါ

en: Countries
my: နိုင်ငံများ

en: Clear
my: ရှင်းလင်းပါ

en: Source
my: ရင်းမြစ်

en: Display all menu items
my: menu အချက်အလက်အားလုံးပြပါ

en: Add new group
my: အုပ်စုအသစ်တစ်ခု ထည့်သွင်းရန်

en: The changes have been saved.
my: အပြောင်းအလဲများအား သိမ်းဆည်းပြီးပါပြီ

en: Undo
my: မပြုလုပ်တော့

en: Search results
my: ရှာလို့ရသောရလဒ်များ

en: Your search yielded no results
my: သင့်ရှာဖွေသည့်အကြောင်းအရာအတွက် ရလာဒ်မရှိပါ/ ပြန်ကြားချက်များ မရရှိပါ

en: Front page
my: အရှေ့စာမျက်နှာ

en: Request new password
my: စကားဝှက်အသစ်တောင်းရန်

en: Deleted
my: ပယ်ဖျက်ပြီး

en: Display name
my: ပြသရန်အမည်

en: Languages
my: ဘာသာစကားများ

en: Replace
my: အစားထိုးရန်

en: First
my: ပထမ

en: Font size
my: စာလုံးအရွယ်အစား

en: Configure block
my: Block ကို ပြင်ဆင်ရန်

en: Site's time zone
my: သင့်ဝက်ဆိုဒ်၏ ဒေသန္တာရစံတော်ချိန်

en: hour
my: နာရီ

en: Hour
my: နာရီ

en: Minute
my: မိနစ်

en: Second
my: ဒုတိယ

en: E-mail subject
my: အီးမေးလ်၏ အကြောင်းအရာ

en: author
my: စာရေးသူ

en: None.
my: ဘာမှမရှိ

en: Revert
my: နောက်ပြန်ဆုတ်

en: Equal to
my: တန်ဖိုးတူညီ

en: Less than
my: တန်ဖိုးနည်း

en: Log out
my: ထွက်ရန်

en: Left
my: ဘယ်

en: Right
my: ညာ

en: People
my: လူများ

en: No statistics available.
my: အချက်အလက်များ မရရှိသေးပါ။

en: Site information
my: ဝက်(ဘ်)ဆိုဒ်အချက်အလက်များ

en: or
my: သို့မဟုတ်

en: Results
my: ရလဒ်

en: Visitor
my: လာရောက်လည်ပတ်သူ

en: Convert
my: ပြောင်းရန်

en: Permissions
my: ခွင့်ပြုချက်များ

en: Completed
my: ပြီးဆုံးပါပြီ

en: Standard
my: စံ

en: completed
my: ပြီးဆုံးပါပြီ

en: Not published
my: Publish မလုပ်ရသေးပါ

en: MB
my: မီဂါဘိုက်

en: New comments
my: မှတ်ချက်အသစ်များ

en: image
my: ပုံရိပ်

en: Oldest first
my: အဟောင်းများကို အရင်ဆုံး

en: Basic information
my: အခြေခံသတင်းအချက်အလက်

en: Privacy
my: ပုဂ္ဂလိကလွတ်လပ်ခွင့်

en: Submissions
my: တင်သွင်းခြင်း

en: Analysis
my: စိစစ်ချက်

en: Clear Form Submissions
my: ဖောင်အတွင်းသွင်းထားသမျှရှင်းလင်းပါ

en: responses
my: တုံ့ပြန်မှုများ

en: View this form.
my: ဖောင်အားဖတ်ရှုရန် (ကြည့်ရှုရန်)

en: ever
my: အမြဲ

en: every hour
my: နာရီတိုင်း

en: every day
my: နေ့စဉ်

en: every week
my: အပတ်စဉ်

en: Questions
my: မေးခွန်းများ

en: Enter the terms you wish to search for.
my: ရှာလိုသည့် စာလုံးများကို ထည့်ပါ

en: Bold
my: ထူရန်

en: Copy
my: ကူးရန်

en: Simple
my: ရိုးရိုးသာမာန်

en: Arizona
my: အာရီဇိုးနား

en: California
my: ကယ်လီဖိုးနီးယား

en: Florida
my: ဖလော်ရီဒါ

en: Hawaii
my: ဟာဝါရီ

en: Illinois
my: အီလီနွိုက်

en: Indiana
my: အင်ဒီယားနား

en: Kansas
my: ကင်ဆပ်

en: Louisiana
my: လူစီယားနား

en: Maryland
my: မေရီလင်း

en: Michigan
my: မစ်ချီကန်

en: Mississippi
my: မစ္စစ္စပီ

en: Missouri
my: မစ်ဆိုရီ

en: Montana
my: မွန်းတားနား

en: Nevada
my: နီဗားဒါး

en: New Jersey
my: နယူးဂျာဆီ

en: New Mexico
my: နယူးမက်ဆီကို

en: New York
my: နယူးရောက်

en: North Carolina
my: မြောက်ကယ်ရိုလိုင်းနား

en: North Dakota
my: မြောက်ဒါကိုတာ

en: Ohio
my: အိုဟိုင်းအိုး

en: Oklahoma
my: ဥက္ကလာဟိုးမား

en: South Carolina
my: တောင် ကယ်ရိုလိုင်းနား

en: South Dakota
my: တောင် ဒါကိုတာ

en: Texas
my: တက်ဆပ်

en: Virginia
my: ဗာဂျီးနီးယား

en: Washington
my: ဝါရှင်တန်

en: West Virginia
my: အနောက် ဗာဂျီးနီးယား

en: Above
my: အပေါ်

en: Third
my: တတိယ

en: Fourth
my: စတုတ္ထ

en: Fifth
my: ပဥ္စစမ

en: Minimum
my: အနည်းဆုံး

en: Publish
my: ထုတ်ဝေပါ

en: 1 week
my: ၁ ပတ်

en: Dotted
my: အစက်အပျောက်များ

en: Solid
my: သိပ်သည်း

en: ,
my: .

en: Redo
my: ပြန်လုပ်မည်

en: Italic
my: စောင်းရန်

en: Hide
my: ဖွက်ပါ

en: Image gallery
my: ဓာတ်ပုံပြခန်း

en: Unavailable
my: မရရှိနိုင်ပါ

en: Interface language
my: အသွင်အပြင် ဘာသာစကား

en: Taxonomy vocabulary
my: Taxonomy ေါဟာရများ

en: Sixth
my: ဆဌမ

en: Print
my: မိတ္တူထုတ်ရန် (ပရင့်ထုတ်ရန်)

en: Data
my: သတင်းအချက်အလက်

en: Validation
my: အတည်ပြုခြင်း

en: Finish
my: ပြီးပြီ

en: Underline
my: မျဉ်းကြောင်းတားရန်

en: Cut
my: ဖြတ်ရန်

en: Font family
my: စာလုံးပုံစံ မိသားစုများ

en: About
my: အကြောင်း

en: Case sensitive
my: စားလုံးအမှားအယွင်းပြုလုပ်၍ မရပါ။

en: Domains
my: ဒိုမိန်းလိပ်စာများ

en: After saving a new comment
my: မှတ်ချက်တစ်ခုကို သိမ်းပြီးနောက်

en: After deleting a comment
my: မှတ်ချက်တစ်ခုကို ဖျက်ပြီးနောက်

en: After deleting a term
my: အသုံးအနှုံး တစ်ခုကို ဖျက်ပြီးနောက်

en: Newest first
my: အသစ်များကို အရင်ဆုံး

en: Fonts
my: စာလုံးများ

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
my: လုံခြုံရေးပိုမိုကောင်းမွန်စေရန်အတွက် သင်ထည့်သွင်းခဲ့သည့် ဖိုင်၏ အမည်အား %filename သို့ ပြောင်းလဲလိုက်ပါသည်။

en: User account
my: အသုံးပြုသူ

en: Acronym
my: အတိုကောက်

en: Example:
my: ဥပမာ -

en: of
my: ၏

en: translate
my: ဘာသာပြန်ပါ

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
my: ဖိုင်၏ အရွယ်အစား %filesize သည် အများဆုံးခွင့်ပြုထားသည့် %maxsize ပမာဏထက် ကျော်လွန်နေပါသည်

en: IP address
my: IP လိပ်စာ

en: Page elements
my: စာမျက်နှာတစ်ခုအား တည်ဆောက်ထားသည့် အစိတ်အပိုင်းများ

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
my: တရားမဝင်ရွေးချယ်မှုတစ်ခု ပြုလုပ်ခဲ့ကြောင်း စစ်ဆေးတွေ့ရှိရပါသည်၊ ကျေးဇူးပြု၏ ဤအင်တာနက်စာမျက်နှာအား စီမံအုပ်ချုပ်သူအား ဆက်သွယ်ပါ

en: Citation
my: ရည်ညွှန်းချက်

en: Search type
my: ရှာဖွေရေးစံနစ်အမျိုးအစား

en: User: ID
my: အသုံးပြုသူ - မှတ်ပုံတင်အမှတ်

en: Draft
my: မူကြမ်း

en: 12-hour (am/pm)
my: ၁၂ - နာရီ (am/pm ဖြင့်)

en: 24-hour
my: ၂၄ - နာရီ

en: Main menu
my: ပင်မ menu

en: After saving new content
my: အကြောင်းအရာသစ်တစ်ခု သိမ်းပြီးနောက်

en: After deleting content
my: အကြောင်းအရာ တစ်ခုကို ဖျက်ပြီးနောက်

en: form
my: ဖောင်

en: Enabled by default
my: နဂိုကတည်းကခွင့်ပြုထားသည်

en: Align left
my: ဘယ်ညှိရန်

en: Align center
my: အလယ်ညှိရန်

en: Align right
my: ညာညှိရန်

en: Justify
my: ညှိရန်

en: Font style
my: စာလံုးပံုစံ

en: Check spelling
my: စာလုံးပေါင်း သတ်ပုံ စစ်ဆေးရန်

en: Fullscreen
my: ဖန်သားပြည့်

en: Auto save
my: အလိုအလျောက်သိမ်းပါ

en: Left-to-right
my: ဘယ်မှညာ

en: Right-to-left
my: ညာမှဘယ်

en: Emotions
my: စိတ်ခံစားချက်များ

en: Insert date
my: နေ့စွဲအား ထည့်သွင်းရန်

en: Insert time
my: အချိန်အား ထည့်သွင်းရန်

en: Abbreviation
my: အတိုကောက်

en: Inserted
my: ထည့်သွင်းပြီး

en: Spell check
my: စာလုံးပေါင်းစစ်ဆေးရန်

en: Font Color
my: စာလုံးအရောင်

en: Show/hide hidden elements
my: ဖုံးကွယ်ထားသည့် အရာများအား ပြ/ပိတ်ရန်

en: Current date
my: လက်ရှိ နေ့စွဲ

en: The title of the comment.
my: အကြံပြုချက်၏ခေါင်းစဉ်

en: Language settings
my: ဘာသာစကားဆိုင်ရာ အပြင်အဆင်များ

en: - All -
my: - အားလုံး -

en: Checking...
my: စစ်ဆေးနေသည် ....

en: Machine-readable name
my: စက်မှဖတ်ရှုနားလည်နိုင်သည့် နာမည်

en: Dependency
my: မှီခိုသည့်အရာများ

en: Who's new
my: အသင်း၀င်သစ်များ

en: Contact form
my: ဆက်သွယ်ရန်ပုံစံ

en: Search form
my: ရှာဖွေရန်

en: Popular content
my: လူအများနှစ်သက်သော အကြောင်းအရာ

en: Date and time
my: နေ့ရက် နှင့် အချိန်

en: Content translation
my: သတင်းအချက်အလက်များကို ဘာသာပြန်ခြင်း

en: Hello world!
my: မင်္ဂလာပါ ကမ္ဘာကြီးခင်ဗျား!

en: Text format
my: စာသားပုံစံ

en: Greater than or equal to
my: တန်ဖိုးကြီး (သို့) တူညီ

en: Days of the week
my: ရက်သတ္တပတ် အတွင်းရှိ နေ့ရက်များ

en: The name of the site.
my: website ၏နာမည်

en: Unable to create
my: ဖန်တီးတည်ဆောက်၍ မရပါ။

en: Name is required.
my: နာမည်တခုခုရေးဖို့လိုအပ်ပါတယ်

en: Hello <strong>@username</strong>
my: မင်္ဂလာပါ <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
my: Shortcut များကြည့်ရန်

en: A better Toolbar.
my: ပိုမိုကောင်းမွန်သောToolbar တစ်ခု

en: See the getting started guide for more information.
my: အချက်အလက် အပြည့်အစုံကို စတင်လုပ်ဆောင်ရန် လက်စွဲစာအုပ်တွင် ကြည့်ရှုပါ

en: Gallery page
my: ဓာတ်ပုံပြခန်းစာမျက်နှာ

en: Unique
my: တစ်ခုတည်း (၎င်းနှင့်တူသည့် အခြားအရာမရှိ/တစ်ခုတည်းဖြစ်သည့်အရာ)

en: Site contact page
my: ဝက်ဘ်ဆိုဒ်၏ ဆက်သွယ်ရေး စာမျက်နှာ

en: User: name
my: အသုံးပြုသူ - အမည်

en: Contact @name
my: @name အားဆက်သွယ်ရန်

en: Advanced search form
my: အဆင့်မြင့်ရှာဖွေရေးစံနစ်

en: A search form with advanced options.
my: အဆင့်မြင့်ရှာဖွေရေးပုံစံအားရွေးချယ်နိုင်သည့် ရှာဖွေရေးပုံစံ

en: Monthly archive
my: လစဉ်မော်ကွန်း

en: Secondary menu
my: ဒုတိယ menu

en: Not restricted
my: ကန့်သတ်ထားခြင်းမရှိပါ

en: The name left by the comment author.
my: မှတ်ချက်ပြုသူ ရေးသွင်းသွားသည့် အမည်

en: The email address left by the comment author.
my: မှတ်ချက်ရေးသားသူ ရေးသွင်းသွားသည့် အီးမေးလ်လိပ်စာ

en: The home page URL left by the comment author.
my: မှတ်ချက်ရေးသားသူ ရေးသွင်းသွားသည့် အင်တာနက်လိပ်စာ

en: The slogan of the site.
my: website ၏ဆောင်ပုဒ်

en: The administrative email address for the site.
my: ဤအင်တာနက်စာမျက်နှာ၏ အုပ်ချုပ်ရေးအီးမေးလ်လိပ်စာ

en: The email address of the user account.
my: အသုံးပြုသူ၏ အီးမေးလ်လိပ်စာ

en: Lighter
my: ပို၍ပါးလွှာရန်

en: Bolder
my: ပို၍ထူရန်

en: Site maintenance account
my: ဝက်(ဘ်)ဆိုဒ် ပြုပြင်ရန် account

en: All pages except those listed
my: စာရင်းလုပ်ထားသောစာမျက်နှာမှလွဲ၍ ကျန်စာမျက်နှာများ

en: Only the listed pages
my: စာရင်းလုပ်ထားသောစာမျက်နှာမျှသာ

en: Not customizable
my: လိုရာသို့ပြုပြင်မွမ်းမံ၍မရနိုင်

en: Restricted to certain pages
my: သီးသန့်စာမျက်နှာများအတွက် ကန့်သတ်ထားသည်

en: Full content
my: အကြောင်းအရာ အပြည့်အစုံ

en: E-mails
my: အီးမေးလ်

en: - Choose -
my: - ရွေးချယ်ရန် -

en: Update and save
my: ပြုပြင်မွမ်းမံပြီး သိမ်းဆည်းရန်

en: The page has been updated and saved.
my: စာမျက်နှာအား ပြုပြင်မွမ်းမံ၍ သိမ်းဆည်းပြီးပါပြီ။

en: Not equal to
my: တန်ဖိုးမတူညီ

en: Enter a user name
my: အသုံးပြုသူအမည် ရေးသွင်းပါ

en: Other...
my: အခြား ...

en: email@example.com
my: အီးမေး@example.com

en: Confirmation message
my: အတည်ပြုသည့် အကြောင်းကြားစာ

en: The entered URL is not a valid address.
my: ရေးသွင်းထားသည့် URL သည် တရားဝင် မမှန်ကန်ပါ

en: Separate
my: ခွဲခြားထားရန်

en: Submission Number
my: ရေးသားပေးပို့သည့် နံပါတ်

en: Submission ID
my: ရေးသားပေးပို့သည့်အမှတ်စဉ်

en: Option A
my: ရွေးချယ်ရန် က

en: Option B
my: ရွေးချယ်ရန် ခ

en: Option C
my: ရွေးချယ်ရန် ဂ

en: My select list
my: ကျွန်ုပ်ရွေးချယ်ထားသော စာရင်း

en: Submitted on %date
my: %date နေ့တွင် ရေးသားပေးပို့သည်

en: Submitted by user: %username
my: %username မှ ရေးသားပေးပို့သည်

en: draft
my: မူကြမ်း

en: Maximize
my: မြင်ကွင်းအကျယ်ချဲ့ရန်

en: Check spelling as you type
my: ရေးသားနေစဉ်အတွင်း စာလုံးပေါင်းအား စစ်ဆေးရန်

en: US states
my: အမေရိကန်ပြည်ထောင်စု ပြည်နယ်များ

en: Current page
my: လက်ရှိစာမျက်နှာ

en: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif
my: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif ဖောင့်များ

en: Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif
my: Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif ဖောင့်များ

en: Trebuchet MS, Trebuchet, Verdana, sans-serif
my: Trebuchet MS, Trebuchet, Verdana, sans-serif ဖောင့်များ

en: Decoration
my: တန်ဆာဆင်ခြင်း

en: Site logo
my: အင်တာနက်စာမျက်နှာ၏ အမှတ်တံဆိပ် (အမှတ်အသား)

en: The title of the current page.
my: လက်ရှိစာမျက်နှာ၏ ခေါင်းစဉ်

en: Page number
my: စာမျက်နှာအမှတ်

en: Pick an animal
my: တိရိစ္ဆာန်တစ်ကောက်အားရွေးချယ်ပါ။

en: Sample Content
my: ဥပမာ အကြောင်းအရာများ

en: Hello World
my: မင်္ဂလာပါ ကမ္ဘာကြီးခင်ဗျား

en: Choose animal
my: တိရိစ္ဆာန်အားရွေးချယ်ပါ။

en: Sheep
my: သိုး (သိုးငယ်)

en: Choose your animal
my: သင့်တိရိစ္ဆာန်အား ရွေးချယ်ပါ။

en: Name your sheep
my: သင့်သိုးငယ်အား အမည်ပေးပါ။

en: What kind of sheep
my: သိုးငယ်၏ အမျိုးအစား

en: Simple Form
my: သာမာန်အလွယ်ဆုံး(ဖောင်) ပုံစံ

en: Send e-mail as HTML
my: HTML အမျိုးအစားဖြင့် အီးမေးလ်အားပေးပို့ရန်

en: Nothing
my: တစ်ခုမှမဟုတ်

en: Auto resize
my: အလိုအလျောက်အရွယ်အစားညှိရန်

en: Translation method
my: ဘာသာပြန်နည်းလမ်း

en: Approved comment
my: ခွင့်ပြုထားသည့် မှတ်ချက်များ

en: Last Comment
my: နောက်ဆုံးရေးသွင်းထားသည့် မှတ်ချက်

en: Display error message
my: အမှားအယွင်း အချက်အလက်ကို ဖော်ပြရန်

en: Administration tools.
my: စီမံအုပ်ချုပ်ရေးကိရိယာများ

en: Administration Development tools
my: စီမံအုပ်ချုပ်ရေး တိုးတက်ကောင်းမွန်လာစေရေးအတွက် ကိရိယာများ

en: The name of the content type.
my: အကြောင်းအရာအမျိုးအစား၏ အမည်

en: The picture of the user.
my: အသုံးပြုသူ၏ ရုပ်ပုံ

[ctx: datetime]
en: All day
my: တစ်နေ့တာ

[ctx: datetime]
en: Year
my: နှစ်

[ctx: datetime]
en: Month
my: လ

[ctx: datetime]
en: Week
my: ပတ်

[ctx: datetime]
en: Day
my: နေ့

[ctx: datetime]
en: Hour
my: နာရီ

[ctx: datetime]
en: Minute
my: မိနစ်

[ctx: datetime]
en: Second
my: စက္ကန့်

[ctx: ampm]
en: am
my: နံနက်

[ctx: ampm]
en: pm
my: ညနေ

en: A single domain
my: ဒိုမိန်းလိပ်စာ တစ်ခုတည်းသော

en: Site Information
my: အင်တာနက်စာမျက်နှာ၏ သတင်းအချက်အလက်

en: Show "Page not found"
my: "စာမျက်နှာ မတွေရှိကြောင်း" ပြသရန်

en: Display a summary
my: အတိုချုန်းရှင်းလင်းချက်ကို ဖော်ပြရန်

en: Provide description
my: ရှင်းလင်းချက်အား ရေးသားရန်/ဖော်ပြရန်

en: Save & exit
my: သိမ်းဆည်းကာ ထွက်ခွာရန်

en: Continue & edit
my: ဆက်လက်၍ လုပ်ဆောင်ပြီး ပြုပြင်ရန်

en: The content title.
my: အကြောင်းအရာ ခေါင်းစဉ်

en: The date the content was posted.
my: သတင်းအချက်အလက်ကို ရေးသားခဲ့သည့် နေ့စွဲ

en: Native language
my: တိုင်းရင်းဘာသာစကား

en: Display comments
my: မှတ်ချက်များကို ပြသရန်

en: Create a page
my: စာမျက်နှာတစ်ခုအား တည်ဆောက်ရန်

en: teasers
my: စာမြည်း

en: full posts
my: အကြောင်းအရာအပြည့်အစုံ

en: titles
my: ခေါင်းစဉ်များ

en: Should comments be displayed below each node
my: node တစ်ခုစီတိုင်း၏ အောက်တွင် မှတ်ချက်များကို ပြသရမလား

en: No privacy
my: ပုဂ္ဂလိကလွတ်လပ်ခွင့်မရှိခြင်း

[ctx: data_types]
en: List
my: စာရင်း

[ctx: data_types]
en: list
my: စာရင်း

en:  new
my:  အသစ်

en: Popular (page)
my: လူအများနှစ်သက်သော (စာမျက်နှာ)

en: Today (page)
my: ယနေ့ (စာမျက်နှာ)

[ctx: datetime]
en: Date
my: ရက်စွဲ

[ctx: datetime]
en: Time
my: အချိန်

[ctx: Date repeat]
en: Repeats
my: ထပ်ခါထပ်ခါ

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval days
my: @interval ရက်တိုင်း

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval weeks
my: @interval ပတ် တိုင်း

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval months
my: @interval လ တိုင်း

[ctx: Date repeat]
en: Every @interval years
my: @interval နှစ် တိုင်း

[ctx: Date repeat]
en: Repeat on
my: ပြန်လုပ်မည်

[ctx: Date repeat]
en: Every weekday
my: ရုံးဖွင့်ရက်တိုင်း

[ctx: Date repeat]
en: Every Mon, Wed, Fri
my: တနင်္လာ၊ ဗုဒ္ဓဟူး၊ သောကြာ နေ့တိုင်း

[ctx: Date repeat]
en: Every Tue, Thu
my: အင်္ဂါ၊ ကြာသပတေး နေ့တိုင်း

[ctx: Date repeat]
en: Repeats every
my: အမြဲ ပြန်လုပ်မည်

[ctx: Date repeat]
en: On day @bymonthday of
my: @bymonthday နေ့တွင်

[ctx: Date repeat]
en: Bymonth
my: လစဉ်

[ctx: Date repeat]
en: On the @byday of
my: @byday နေ့တွင်

[ctx: Date repeat]
en: After @count occurrences
my: @count ကြိမ် ဖြစ်ပြီးနောက်

[ctx: Date repeat]
en: Count
my: ကြိမ်

[ctx: Date repeat]
en: On
my: တွင်

[ctx: Date repeat]
en: Until
my: တိုင်အောင်

[ctx: Date repeat]
en: Stop repeating
my: ထပ်ခါထပ်ခါ မလုပ်တော့ပါ။

[ctx: Date repeat]
en: Exclude dates
my: ရက်များ ကို ဖယ်ထုတ်ပါ။

[ctx: Date repeat]
en: Include dates
my: ရက်များလည်း ပါမည်။

[ctx: Date repeat]
en: Expanded
my: အကျယ်ဖြန့်ပါ။

[ctx: Date repeat]
en: Collapsed
my: စုစည်းထားပါ။

[ctx: Date repeat]
en: Repeat display
my: ထပ်ခါထပ်ခါ ပြပါ။
