OpenideaL - ideas and innovation management system (7.x-2.2) - en to he translation catalogue (65 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Status
he: מצב

en: Content
he: תוכן

en: Age
he: גיל

en: Article
he: כתבה

en: Comments
he: תגובות

en: Tags
he: תגיות

en: Categories
he: קטגוריות

en: Login
he: כניסה

en: Search
he: חיפוש

en: Message
he: הודעה

en: Image
he: תמונה

en: Center
he: מרכז

en: Container
he: מיכל

en: Category
he: קטגוריה

en: Add container
he: הוספת מיכל

en: Back
he: אחורה

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: Help
he: עזרה

en: Views
he: היבטים

en: Region
he: איזור

en: Error
he: שגיאה

en: All
he: הכל

en: CSS class
he: קלאס CSS

en: Welcome
he: ברוך הבא

en: Comment
he: תגובה

en: Contains
he: מכיל

en: Vote
he: הצבע

en: Start
he: התחלה

en: End
he: סוף

en: Add new comment
he: הוספת תגובה חדשה

en: Users
he: חברי האתר

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Votes
he: הצבעות

en: Share
he: שיתוף

en: Attachments
he: קבצים מצורפים

en: ago
he: לפני

en: User page
he: עמוד המשתמש

en: News
he: חדשות

en: Miscellaneous
he: שונות

en: My account
he: החשבון שלי

en: Add comment
he: הוספת תגובה

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Column
he: עמודה

en: Dates
he: תאריכים

en: Row
he: שורה

en: First sidebar
he: עמודת צד ראשונה

en: Main menu
he: תפריט ראשי

en: Idea
he: רעיון

en: No user
he: אין משתמש

en: @current of @max
he: @current מתןך @max

en: Administrative description
he: תאור בממשק הניהול

en: Region settings
he: הגדרות איזור

en: Page top
he: ראש הדף

en: Page bottom
he: תחתית הדף

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
he: הכנס רשימת מילים מופרדות בפסיקים המתארות את התוכן שלך.

en: A simple one-column, tableless, fluid width administration theme.
he: עיצוב פשוט בעמודה אחת, ללא טבלאות ועם רוחב דינמי.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
he: השתמשו ב<em>מאמרים</em> עבור תכנים תלויי זמן כמו חדשות, הודעות לעיתונות או הודעות בבלוג.

en: Upload an image to go with this article.
he: העלאת תמונה שתצורף למאמר זה

en: Footer menu
he: תפריט בתחתית הדף
