OpenideaL - idea management system (7.x-2.2) - en to oc translation catalogue (100 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Status
oc: Estatut

en: Content
oc: Contengut

en: Age
oc: Atge

en: Comments
oc: Comentaris

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Categories
oc: Categorias

en: Login
oc: Identificant

en: Search
oc: Recercar

en: Message
oc: Messatge

en: Image
oc: Imatge

en: Center
oc: Centre

en: Category
oc: Categoria

en: Add container
oc: Apondre un contenidor

en: Back
oc: Precedent

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: Help
oc: Ajuda

en: Views
oc: Vistas

en: add
oc: apondre

en: All
oc: Tot

en: CSS class
oc: Classa CSS

en: Welcome
oc: Benvenguda

en: Comment
oc: Comentari

en: Contains
oc: Conten

en: Vote
oc: Votar

en: End
oc: Fin

en: Add new comment
oc: Apondre un comentari

en: Users
oc: Utilizaires

en: Anonymous
oc: Anonim

en: Votes
oc: Vòtes

en: Share
oc: Partejar

en: Attachments
oc: Fichièrs estacats

en: ago
oc: i a

en: Name must be alphanumeric or underscores only.
oc: Lo nom deu èsser compausat de caractèrs alfanumerics e de tiret bas (_) solament.

en: News
oc: Novèlas

en: Miscellaneous
oc: Divers

en: My account
oc: Mon compte

en: Panel pages
oc: Paginas de Panel

en: Add comment
oc: Apondre un comentari

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Add row
oc: Apondre una linha

en: Column
oc: Colomna

en: Add region
oc: Apondre una region

en: Column settings
oc: Paramètres de la colomna

en: Row
oc: Linha

en: Row settings
oc: Paramètres de la linha

en: First sidebar
oc: Primièra barra laterala

en: Canvas
oc: Canevas

en: Main menu
oc: Menú principal

en: No user
oc: Aucun utilizaire

en: @current of @max
oc: @current sus @max

en: CSS Class
oc: Classa CSS

en: Administrative title
oc: Títol per l'administracion

en: Administrative description
oc: Descripcion per l'administracion

en: Show layout designer
oc: Mostrar l'aisina de mesa en pagina

en: Remove column
oc: Enlever la colomna

en: Add row to top
oc: Apondre una linha amont

en: Add row to bottom
oc: Apondre una linha aval

en: Remove row
oc: Enlever la linha

en: Add column
oc: Apondre una colomna

en: Add column to left
oc: Apondre una colomna a esquèrra

en: Add column to right
oc: Apondre una colomna a drecha

en: Region settings
oc: Paramètres de la region

en: Remove region
oc: Enlever la region

en: Invalid item id.
oc: Identificant (ID) de l'element invalid.

en: Configure column
oc: Configurar la colomna

en: Configure row
oc: Configurar la linha

en: Configure region
oc: Configurar la region

en: Region title
oc: Títol de la region

en: Hide layout designer
oc: Amagar l'aisina de mesa en pagina

en: Page top
oc: Naut de la pagina

en: Page bottom
oc: Bas de la pagina

en: Region class
oc: Classa CSS de la region

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
oc: Lo <em>menú Principal</em> es fréquemment utilizat per afichar les sections importantes del site, souvent dins la barre de navigacion de haut de pagina.

en: Basic page
oc: Pagina de basa

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
oc: Utilizatz <em>paginas basicas</em> per vòstre contengut estatic, coma una pagina 'Qual sèm'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
oc: Utilizatz las etiquetas per regropar en categorias los articles de tèmas similars.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
oc: Sasissètz una lista de mots separats per de virgulas per descriure vòstre contengut.

en: A simple one-column, tableless, fluid width administration theme.
oc: Un tèma d'administracion simple e en colomnas, sens taula, de largor fluida.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
oc: Utilizatz los <em>articles</em> per de contenguts qu'an una temporalitat tals coma d'actualitats, de comunicats de premsa o de bilhets de blog.

en: You must choose a machine name.
oc: Vos cal causir un nom machine.

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
oc: Aquò apareisserà dins l'interfàcia d'administracion per facilement l'identifier.

en: What category this layout should appear in. If left blank the category will be "Miscellaneous".
oc: Dins quelle categoria aqueste agencement deuriá aparéisser. Se aqueste camp es daissat void, la categoria serà "Divers".

en: Builders
oc: Constructors

en: Reuse layout
oc: Réutilizar la mesa en pagina

en: Canvas settings
oc: Paramètres de canevas

en: Configure canvas
oc: Configurar les canevas

en: Canvas class
oc: Classa de cavenas

en: Column class
oc: Classa de colomna

en: Row class
oc: Classa de linha

en: Enter a CSS class that will be used. This can be used to apply automatic styling from your theme, for example.
oc: Sasir la classe CSS que serà utilizada. Aquò pòt èsser utilizat per aplicar automaticament un estil de vòstre tèma, per exemple.

en: Save this layout for reuse
oc: Enregistrar aquesta mesa en pagina per una réutilizacion

en: The machine readable name of this layout. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
oc: Lo nom d'aqueste agencement, exploitaula informatiquement. Il deu èsser unique e deu pas conténer que des caractèrs alfanumerics e des espaces soulignées. Un còp creat, vous ne pourrez mai modificar aquesta valor !

en: A description of what this layout is, does or is for, for administrative use.
oc: Una descripcion d'aquesta mesa en pagina, çò que fa o a quin usatge elle es destinée, per un usatge administratiu.

en: That name is used by another layout: @layout
oc: Aqueste nom es utilizat per una autra mesa en pagina : @layout

en: Upload an image to go with this article.
oc: Transferir un imatge per acompanhar aqueste article.

en: If you save this layout for reuse it will appear in the list of reusable layouts at admin/structure/panels/layouts, and you will need to go there to edit it. This layout will then become an option for all future panels you make.
oc: Se vous enregistratz aquesta mesa en pagina per la réutilizar, elle apparaîtra dins la lista des mesas en pagina réutilisables dins admin/structure/panels/layouts, e vous devrez aller a aqueste endrech per la modificar. Aquesta mesa en pagina deviendra ensuite accessible per totes los futurs panèls que vous aller crear.

en: Footer menu
oc: Menú Pè de pagina
