OpenideaL - idea management system (7.x-4.0) - en to is translation catalogue (46 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Status
is: Staða

en: Content
is: Innihald

en: Age
is: Aldur

en: Article
is: Grein

en: Comments
is: Ummæli

en: Tags
is: Efnisorð

en: Categories
is: Flokkar

en: Search
is: Leit

en: Message
is: Skilaboð

en: Image
is: Mynd

en: Center
is: Miðja

en: Container
is: Gámur

en: Category
is: Flokkur

en: Add container
is: Bæta við gámi

en: Back
is: Til baka

en: Preview
is: Forskoða

en: Save
is: Vista

en: Help
is: Hjálp

en: Views
is: Gagnasýn

en: Region
is: Svæði

en: Error
is: Villa

en: All
is: Allt

en: CSS class
is: CSS klasi

en: Welcome
is: Velkomin(n)

en: Comment
is: Ummæli

en: Contains
is: Inniheldur

en: Vote
is: Kjósa

en: Start
is: Hefst

en: End
is: Lýkur

en: Add new comment
is: Bæta við nýjum ummælum

en: Users
is: Notendur

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Votes
is: Atkvæði

en: Share
is: Deila

en: Attachments
is: Viðhengi

en: News
is: Fréttir

en: Miscellaneous
is: Ýmislegt

en: My account
is: Aðgangurinn minn

en: Add comment
is: Bæta við ummælum

en: Column
is: Dálkur

en: Dates
is: Dagsetningar

en: @current of @max
is: @current af @max

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
is: Sláðu inn lista af orðum sem lýsa innihaldinu aðskilin með kommu.

en: Upload an image to go with this article.
is: Hlaða upp mynd sem á að fylgja þessari grein.
