OpenideaL - ideas and innovation management system (7.x-4.1) - en to fi translation catalogue (107 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Status
fi: Tila

en: Content
fi: Sisältö

en: Age
fi: Ikä

en: Article
fi: Artikkeli

en: Comments
fi: Kommentit

en: Tags
fi: Tagit

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Search
fi: Etsi

en: Message
fi: Viesti

en: Image
fi: Kuva

en: Center
fi: Keskellä

en: Container
fi: Säiliö

en: Category
fi: Kategoria

en: Add container
fi: Lisää säiliö

en: Back
fi: Takaisin

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: Views
fi: Näkymät

en: Region
fi: Alue

en: add
fi: lisää

en: Error
fi: Virhe

en: All
fi: Kaikki

en: CSS class
fi: CSS-luokka

en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: Comment
fi: Kommentti

en: Contains
fi: Sisältää

en: Vote
fi: Äänestä

en: Start
fi: Alkaa

en: End
fi: Päättyy

en: Add new comment
fi: Lisää uusi kommentti

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Votes
fi: Äänet

en: Share
fi: Jaa

en: Attachments
fi: Liitteet

en: Post comment
fi: Kirjoita kommentti

en: User page
fi: Käyttäjäsivu

en: Name must be alphanumeric or underscores only.
fi: Nimien on oltava aakkosnumeerisia sisältäen lisäksi ainoastaan alaviivoja.

en: Miscellaneous
fi: Sekalainen

en: My account
fi: Oma käyttäjätilini

en: Panel pages
fi: Paneelisivut

en: Add comment
fi: Lisää kommentti

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Add row
fi: Lisää rivi

en: Column
fi: Palsta

en: Regions
fi: Alueet

en: Dates
fi: Päivämäärät

en: Add region
fi: Lisää alue

en: Column settings
fi: Palstan asetukset

en: Row
fi: Rivi

en: Row settings
fi: Riviasetukset

en: First sidebar
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: Canvas
fi: Kangas

en: Main menu
fi: Päävalikko

en: No user
fi: Ei  käyttäjää

en: @current of @max
fi: @current / @max

en: CSS Class
fi: CSS-luokka

en: Administrative title
fi: Ylläpidollinen otsikko

en: Administrative description
fi: Ylläpidollinen kuvaus

en: Show layout designer
fi: Näytä ulkoasun suunnittelutyökalu

en: Remove column
fi: Poista palsta

en: Add row to top
fi: Lisää rivi yläosaan

en: Add row to bottom
fi: Lisää rivi pohjalle

en: Remove row
fi: Poista rivi

en: Add column
fi: Lisää palsta

en: Add column to left
fi: Lisää palsta vasemmalle

en: Add column to right
fi: Lisää palsta oikealle

en: Region settings
fi: Alueen asetukset

en: Remove region
fi: Poista alue

en: Invalid item id.
fi: Virheellinen id.

en: Configure column
fi: Muokkaa palstan asetuksia

en: Configure row
fi: Muokkaa rivin asetuksia

en: Configure region
fi: Muokkaa alueen asetuksia

en: Region title
fi: Alueen otsikko

en: Hide layout designer
fi: Piilota ulkoasun suunnittelutyökalu

en: Page top
fi: Sivun yläreunaan

en: Page bottom
fi: Sivun alareuna

en: Region class
fi: Alueen luokka

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
fi: <em>Päävalikkoa</em> käytetään usein esittämään sivuston pääalueet, valikko esitetään usein esimerkiksi navigointipalkin yläpuolella.

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fi: Käytä tageja samantyyppisten artikkeleiden luokittelussa kategorioihin.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
fi: Syötä pilkuilla eroteltu lista sanoista jotka kuvaavat sisältöäsi.

en: A simple one-column, tableless, fluid width administration theme.
fi: Yksinkertainen, yksipalstainen, tauluton ja joustavan levyinen hallintanäkymän teema.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
fi: Käytä <em>artikkeleita</em> aikasensitiiviselle sisällölle kuten uutiset, lehdistötiedotteet tai blogipostit.

en: You must choose a machine name.
fi: Sinun on valittava koneluettava nimi.

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
fi: Tämä näkyy ylläpitoliittymässä tunnistamisen helpottamiseksi.

en: What category this layout should appear in. If left blank the category will be "Miscellaneous".
fi: Missä kategoriassa haluat tämän ulkoasun näkyvän. Mikäli et valitse kategoriaa, järjestelmä näyttää sen kategoriassa "Sekalaista".

en: Builders
fi: Rakentajat

en: Reuse layout
fi: Uudelleenkäytä ulkoasua

en: Canvas settings
fi: Kankaan asetukset

en: Configure canvas
fi: Muokkaa kankaan asetuksia

en: Canvas class
fi: Kankaan luokka

en: Column class
fi: Palstan luokka

en: Row class
fi: Rivin luokka

en: Enter a CSS class that will be used. This can be used to apply automatic styling from your theme, for example.
fi: Syötä käytettävä CSS-luokka. Tätä voidaan käyttää esimerkiksi automaattisen teemoituksen apuna.

en: Save this layout for reuse
fi: Tallenna ulkoasu uudelleenkäytettäväksi

en: The machine readable name of this layout. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
fi: Ulkoasun koneluettava nimi. Nimen on oltava aakkosnumeerinen ja uniikki. Määritettyä arvoa ei voi muuttaa jälkikäteen!

en: A description of what this layout is, does or is for, for administrative use.
fi: Ulkoasun kuvaus ylläpidollista käyttöä varten.

en: That name is used by another layout: @layout
fi: Nimi on jo toisen ulkoasun @layout käytössä

en: Upload an image to go with this article.
fi: Lataa artikkeliin liittyvä kuva.

en: If you save this layout for reuse it will appear in the list of reusable layouts at admin/structure/panels/layouts, and you will need to go there to edit it. This layout will then become an option for all future panels you make.
fi: Jos tallennat tämän ulkoasun uudelleenkäytettäväksi se näytetään sivulla admin/structure/panels/layouts ja sinun on mentäväå kyseiselle sivulla muokataksesi sitä. Tämän jälkeen ulkoasu tulee vaihtoehdoksi myös myöhemmin luomillesi paneeleille.

en: Footer menu
fi: Alatunnisteen valikko

en: Let's Get Started!
fi: Aloitetaan!
