OpenideaL - idea management system (7.x-4.4) - en to sv translation catalogue (92 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Register
sv: Registrera

en: Content
sv: Innehåll

en: Age
sv: Ålder

en: Article
sv: Artikel

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Tags
sv: Etiketter

en: Categories
sv: Kategorier

en: Login
sv: Logga in

en: Search
sv: Sök

en: Message
sv: Meddelande

en: Image
sv: Bild

en: Center
sv: Centrerad

en: Container
sv: Grupp

en: Category
sv: Kategori

en: Add container
sv: Lägg till forumgrupp

en: Back
sv: Tillbaka

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Save
sv: Spara

en: Help
sv: Hjälp

en: Views
sv: Vyer

en: add
sv: lägg till

en: Error
sv: Fel

en: All
sv: Alla

en: CSS class
sv: CSS-klass

en: Welcome
sv: Välkommen

en: Comment
sv: Kommentar

en: Contains
sv: Innehåller

en: Vote
sv: Rösta

en: Start
sv: Från

en: End
sv: Till

en: Add new comment
sv: Lägg till ny kommentar

en: Users
sv: Användare

en: Anonymous
sv: Gäst

en: Votes
sv: Röster

en: Attachments
sv: Bilagor

en: ago
sv: sedan

en: Log out
sv: Logga ut

en: Post comment
sv: Publicera kommentar

en: Miscellaneous
sv: Diverse

en: My account
sv: Mitt konto

en: Panel pages
sv: Panelsidor

en: Add comment
sv: Lägg till kommentar

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Add row
sv: Lägg till rad

en: Column
sv: Kolumn

en: Regions
sv: Regioner

en: User account
sv: Användarkonto

en: Dates
sv: Datum

en: Add region
sv: Lägg till region

en: User email
sv: Användarens e-postadress

en: Column settings
sv: Kolumninställningar

en: Row
sv: Rad

en: Row settings
sv: Inställningar för rad

en: First sidebar
sv: Första sidospalten

en: Canvas
sv: Duk

en: Main menu
sv: Huvudmeny

en: No user
sv: Ingen användare

en: @current of @max
sv: @current av @max

en: Administrative title
sv: Administrativ titel

en: Administrative description
sv: Administrativ beskrivning

en: Show layout designer
sv: Visa layoutdesigner

en: Remove column
sv: Ta bort kolumn

en: Add row to top
sv: Lägg till rad överst

en: Add row to bottom
sv: Lägg till rad nederst

en: Remove row
sv: Tag bort rad

en: Add column
sv: Lägg till kolumn

en: Add column to left
sv: Lägg till kolumn till vänster

en: Add column to right
sv: Lägg till kolumn till höger

en: Region settings
sv: Inställningar för region

en: Remove region
sv: Ta bort region

en: Configure column
sv: Konfigurera kolumn

en: Configure row
sv: Konfigurera rad

en: Configure region
sv: Konfigurerar region

en: Region title
sv: Titel för region

en: Page top
sv: Överst på sidan

en: Page bottom
sv: Nederst på sidan

en: Region class
sv: Regionsklass

en: User menu
sv: Användarmeny

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
sv: Menyn <em>Användare</em> innehåller länkar relaterade till användarens konto, samt länken "Logga ut".

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
sv: <em>Huvudmenyn</em> används på många webbplatser för att visa webbplatsens huvudsektioner, ofta i en navigationsrad högst upp.

en: Basic page
sv: Enkel sida

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sv: Använd <em>enkla sidor</em> för ditt statiska innehåll, såsom en sida "Om oss".

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
sv: Använd etiketter för att gruppera artiklar med liknande ämnen till kategorier.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
sv: Ange en kommaseparerad lista med ord för att beskriva ditt innehåll.

en: A simple one-column, tableless, fluid width administration theme.
sv: Ett enkelt, tabellfritt administrationstema med en kolumn och flytande bredd.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
sv: Använd <em>artiklar</em> för tidskänsligt innehåll som nyheter, pressreleaser eller blogginlägg.

en: Builders
sv: Byggare

en: Row class
sv: Klass för rad

en: Upload an image to go with this article.
sv: Ladda upp en bild tillsammans med denna artikel.

en: Footer menu
sv: Sidfotsmeny
