iDEAL (7.x-2.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Title
fr: Titre

en: delete
fr: supprimer

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Transaction ID
fr: Identifiant (ID) de transaction

en: none
fr: aucun(e)

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Save
fr: Enregistrer

en: 1 hour
fr: 1 heure

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Loaded
fr: Chargé

en: Not loaded
fr: Pas chargé

en: Last update
fr: Dernière mise à jour

en: Amount
fr: Montant

en: City
fr: Ville

en: Pending
fr: En attente

en: Accepted
fr: Approuvé

en: Expired
fr: Expiré

en: Failed
fr: Échec

en: Cancelled
fr: Annulé

en: Set as default
fr: Définir comme paramètre par défaut

en: Merchant ID
fr: Identifiant (ID) de marchand

en: E-Commerce
fr: E-commerce

en: Fails
fr: Échoué

en: Transaction amount
fr: Montant de la transaction

en: Global configuration
fr: Configuration globale
