iDEAL (7.x-2.0-alpha1) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Transaction ID
id: ID Transaksi

en: Description
id: Deskripsi

en: none
id: tidak ada

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: 1 hour
id: 1 jam

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Loaded
id: Sarat

en: Last update
id: Pembaruan terakhir

en: Amount
id: Jumlah

en: City
id: Kota

en: Pending
id: Tertunda

en: Failed
id: Gagal

en: 5 minutes
id: 5 menit

en: 10 minutes
id: 10 menit

en: 15 minutes
id: 15 menit

en: 30 minutes
id: 30 menit

en: Set as default
id: Atur sebagai bawaan

en: Account number
id: Nomor Rekening

en: Fails
id: Gagal
