iDEAL (7.x-2.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (20 entries)

en: Title
oc: Títol

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Transaction ID
oc: ID de transaccion

en: Description
oc: Descripcion

en: none
oc: pas cap

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Save
oc: Enregistrar

en: 1 hour
oc: 1 ora

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Loaded
oc: Cargat

en: Not loaded
oc: Pas cargat

en: Last update
oc: Darrièra mesa a jorn

en: Amount
oc: Montant

en: City
oc: Vila

en: Pending
oc: En espèra

en: Fails
oc: Fracassat
