iDEAL (7.x-2.4) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Transaction ID
ja: トランザクションID

en: Description
ja: 説明

en: none
ja: なし

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Save
ja: 保存

en: Unknown
ja: 不明

en: Last update
ja: 前回の更新

en: Amount
ja: 量

en: City
ja: 市区町村

en: Pending
ja: 処理待ち

en: Accepted
ja: 承認済み

en: Expired
ja: 期限切れ

en: Failed
ja: 失敗

en: 5 minutes
ja: 5分

en: 10 minutes
ja: 10分

en: 15 minutes
ja: 15分

en: 30 minutes
ja: 30分

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Merchant ID
ja: マーチャントID

en: Fails
ja: 失敗

en: Merchants
ja: 販売者
