iDEAL advanced (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Transaction ID
it: ID transazione

en: On
it: Acceso

en: edit
it: modifica

en: Open
it: Aperto

en: Created
it: Creato

en: Off
it: Spento

en: Success
it: Riuscito

en: Amount
it: Importo

en: Send
it: Invia

en: Payment settings
it: Impostazioni dei pagamenti

en: New
it: Nuovo

en: Last changed
it: Ultima modifica

en: 10 minutes
it: 10 minuti

en: 15 minutes
it: 15 minuti

en: 20 minutes
it: 20 minuti

en: 30 minutes
it: 30 minuti

en: Cancelled
it: Annullato

en: Merchant ID
it: ID negoziante

en: Expiration period
it: Periodo di scadenza

en: Primary identifier
it: Identificatore primario

en: Failure
it: Fallito

en: Commerce Payment
it: Pagamento Commerce
