iDEAL advanced (7.x-1.0-beta2) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Transaction ID
hi: लेनदेन आईडी

en: On
hi: चालू

en: edit
hi: संपादन करें

en: 1 hour
hi: @count घंटे

en: Created
hi: निर्मित

en: Off
hi: बंद

en: Send
hi: भेजें

en: Payment settings
hi: भुगतान सेटिंग्स

en: Last changed
hi: अंतिम बार बदला गया

en: Debug
hi: डिबग
