Ideation (7.x-1.0-beta3) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Status
fr: État

en: more
fr: plus

en: Categories
fr: Catégories

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Category
fr: Catégorie

en: Node
fr: Nœud

en: Block
fr: Bloc

en: 1 vote | @count votes
fr[0]: @count vote
fr[1]: @count votes

en: Defaults
fr: Paramètres par défaut

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: Apply
fr: Appliquer

en: Keyword
fr: Mot-clé

en: Offset
fr: Décalage

en: Idea
fr: Idée

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Sort By
fr: Trier par

en: Ideas
fr: Idées

en: Search Filter
fr: Filtre de recherche

en: ideas
fr: idées

en: Watched
fr: Surveillé

en: Submit an idea
fr: Soumettre une idée

en: Have an Idea?
fr: Vous avez une idée ?

en: Submit an Idea
fr: Soumettre une idée
