Ideation (7.x-1.0-beta3) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: more
id: selengkapnya

en: Categories
id: Kategori

en: Category
id: Kategori

en: Block
id: Blok

en: 1 vote | @count votes
id[0]: 1 suara
id[1]: @count suara

en: Defaults
id: Bawaan

en: Features
id: Fitur

en: Apply
id: Terapkan

en: Keyword
id: Kata Kunci

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun
