Image effect kit (7.x-1.1) - en to jv translation catalogue (13 entries)

en: Size
jv: Ukuran

en: True
jv: Bener

en: False
jv: Salah

en: Text
jv: Teks

en: Width
jv: Ambané

en: Height
jv: Dhuwuré

en: Background color
jv: Warna Background

en: Text color
jv: Warna tèks

en: Basic
jv: Dasar

en: image
jv: gambar

en: pixels
jv: piksel

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
jv: Perangkat pangolahan gambar %toolkit sing kepilih ora bisa mbeneraké proses %function.

en: Provides image manipulation tools.
jv: Nyediakna perangkat manipulasi gambar.
