Inline Form Errors (7.x-2.0-alpha3) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Remove
id: Hapus

en: Enabled
id: Aktif

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Default
id: Bawaan

en: Before
id: Sebelum

en: After
id: Sesudah

en: Custom
id: Tersuai

en: Display type
id: Tipe tampilan

en: Field types
id: Jenis bidang isian

en: Inline Form Errors
id: Kesalahan Formulir Inline
