Inline Form Errors (7.x-2.0-alpha3) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Remove
it: Elimina

en: Enabled
it: Attivato

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Default
it: Predefinito

en: Before
it: Prima

en: After
it: Dopo

en: Custom
it: Personalizzato

en: Display type
it: Tipo di display

en: Field types
it: Tipi di campo

en: Inline Form Errors
it: Errori contestuali del form
