Iframe (7.x-1.5) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Title
id: Judul

en: Placeholder tokens
id: Token pengganti

en: The following placeholder tokens can be used in both paths and titles. When used in a path or title, they will be replaced with the appropriate values.
id: Token pengganti berikut dapat digunakan baik dalam judul maupun path. Bila digunakan pada sebuah judul atau path, token akan digantikan dengan nilai yang sesuai.

en: Optional Title
id: Judul Opsional

en: Required Title
id: Judul Diperlukan

en: No Title
id: Tanpa Judul

en: Additional CSS Class
id: CSS Class Tambahan

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: width
id: lebar

en: height
id: tinggi

en: About
id: Tentang

en: Allow user-entered tokens
id: Izinkan token dari pengguna

en: Checking will allow users to enter tokens in URLs and Titles on the node edit form. This does not affect the field settings on this page.
id: Pemeriksaan akan memungkinkan pengguna memasukkan token di dalam URL dan Judul pada formulir sunting node. Hal ini tidak mempengaruhi pengaturan isian pada halaman ini.

en: At least one title or URL must be entered.
id: Setidaknya satu judul atau URL harus dimasukkan.

en: URL only
id: Hanya URL
