Iframe (7.x-1.5) - en to sv translation catalogue (18 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Placeholder tokens
sv: Ersättningstecken

en: The following placeholder tokens can be used in both paths and titles. When used in a path or title, they will be replaced with the appropriate values.
sv: Följande ersättningstecken kan användas både i sökvägar och titlar. När de används i en sökväg eller titel så kommer de att ersättas med de tillhörande värdena.

en: Optional Title
sv: Valfri titel

en: Required Title
sv: Krävd titel

en: No Title
sv: Ingen titel

en: Additional CSS Class
sv: Ytterligare CSS-klass

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: width
sv: bredd

en: height
sv: höjd

en: About
sv: Om

en: Static Title:
sv: Statist titel:

en: Allow user-entered tokens
sv: Tillåt ersättningstecken angivna av användare

en: Checking will allow users to enter tokens in URLs and Titles on the node edit form. This does not affect the field settings on this page.
sv: Kryssas detta i så tillåts användare att ange ersättningstecken i URL:er och titlar i redigeringsformuläret för noden. Detta påverkar inte fältinställningarna på denna sida.

en: A default title must be provided if the title is a static value
sv: En förvald titel måste anges om titeln är ett statistk värde

en: At least one title or URL must be entered.
sv: Åtminstone en titel eller URL måste anges.

en: URL only
sv: Enbart URL
