Iframe (7.x-1.5) - en to uk translation catalogue (22 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: URL
uk: URL-адреса

en: Placeholder tokens
uk: Заповнювач замінників

en: The following placeholder tokens can be used in both paths and titles. When used in a path or title, they will be replaced with the appropriate values.
uk: Даний заповнювач міток може бути використаний і для шляхів, і для заголовків, які будуть замінені відповідними значеннями.

en: Optional Title
uk: Необов'язковий заголовок

en: Required Title
uk: Обов’язковий заголовок

en: No Title
uk: Без заголовку

en: Additional CSS Class
uk: Додатковий клас CSS

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Transparency
uk: Прозорість

en: width
uk: ширина

en: height
uk: висота

en: About
uk: Про модуль

en: Static Title:
uk: Статичний заголовок:

en: Allow user-entered tokens
uk: Дозволити замінники, введені користувачем.

en: Checking will allow users to enter tokens in URLs and Titles on the node edit form. This does not affect the field settings on this page.
uk: Встановлення позначки дозволить користувачам вводити замінники в URL-адреси та назви на формі редагування матеріалу. Це не впливає на налаштування полів на цій сторінці.

en: A default title must be provided if the title is a static value
uk: Заголовок базово, потрібний, якщо заголовок - статичне значення

en: At least one title or URL must be entered.
uk: Необхідно ввести принаймні один заголовок або URL-адресу.

en: Frameborder
uk: Межа області

en: Scrolling
uk: Прокрутка

en: URL only
uk: Лише URL-адреса
