image effect (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: image
it: immagine

en: pixels
it: pixel

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
it: Ridimensionamento dell'immagine non riuscito con il toolkit %toolkit su %path (%mimetype, %dimensions)
