image factory (7.x-2.0-beta1) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Content
it: Contenuto

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Size
it: Dimensione

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Save
it: Salva

en: remove
it: rimuovi

en: Attachment
it: Allegato

en: Upload image
it: Upload immagine

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Upload picture
it: Carica ritratto

en: Resize image
it: Ridimensiona immagine

en: Font example
it: Esempio di carattere
