Image max size crop (7.x-1.0) - en to ca translation catalogue (19 entries)

en: Center
ca: Centre

en: Anchor
ca: Àncora

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: Media
ca: Multimèdia

en: Top left
ca: Part superior esquerra

en: Top right
ca: Part superior dreta

en: Bottom right
ca: Part inferior dreta

en: Bottom left
ca: Part inferior esquerra

en: image
ca: imatge

en: pixels
ca: píxels

en: Top center
ca: Part superior centre

en: Bottom center
ca: Part inferior centre

en: width @width
ca: amplada @width

en: height @height
ca: alçada @height

en: The part of the image that will be retained during the crop.
ca: La part de la imatge que es mantindrà durant el procés de tallat.

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ca: Ha fallat el tallat de la imatge utilitzant el joc d'eines %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: Center left
ca: Centre esquerra

en: Center right
ca: Centre dreta
