Image max size crop (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (18 entries)

en: Center
da: Centreret

en: Anchor
da: Anker

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Top left
da: Øverst til venstre

en: Top right
da: Øverst til højre

en: Bottom right
da: Nederst til højre

en: Bottom left
da: Nederst til venstre

en: image
da: billede

en: pixels
da: pixel

en: Top center
da: Top midt

en: Bottom center
da: Bund midt

en: width @width
da: bredde @width

en: height @height
da: højde @height

en: The part of the image that will be retained during the crop.
da: Udsnittet af billedet som beholdes efter beskæringen.

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
da: Beskæring med værktøjet %toolkit på %path mislykkedes (%mimetype, %dimensions)

en: Center left
da: Center venstre

en: Center right
da: Center højre
