Image max size crop (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: Center
de: Zentriert

en: Anchor
de: Ankerpunkt

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: Media
de: Medien

en: Top left
de: Oben links

en: Top right
de: Oben rechts

en: Bottom right
de: Unten rechts

en: Bottom left
de: Unten links

en: image
de: Bild

en: pixels
de: Pixel

en: Top center
de: Oben zentriert

en: Bottom center
de: Unten zentriert

en: width @width
de: Breite @width

en: height @height
de: Höhe @height

en: The part of the image that will be retained during the crop.
de: Der Teil des Bildes, das während des Zuschneiden unangetastet bleibt.

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
de: Die Bildbeschneidung mit dem %toolkit Werkzeug in %path (%mimetype, %dimensions) ist gescheitert.

en: Center left
de: Mittig links

en: Center right
de: Mittig rechts
