Image max size crop (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Center
fr: Centre

en: Anchor
fr: Ancre

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Media
fr: Média

en: Top left
fr: Haut gauche

en: Top right
fr: Haut droit

en: Bottom right
fr: Bas droit

en: Bottom left
fr: Bas gauche

en: Top center
fr: En haut au centre

en: Bottom center
fr: En bas au centre

en: width @width
fr: largeur @width

en: height @height
fr: hauteur @height

en: The part of the image that will be retained during the crop.
fr: La partie de l'image qui sera supprimée lors du recadrage.

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
fr: Le recadrage de l'image a échoué en utilisant la boite à outils %toolkit sur le chemin %path (%mimetype, %dimensions)

en: Center left
fr: Au milieu à gauche

en: Center right
fr: Au milieu à droite
