Image max size crop (7.x-1.0) - en to hr translation catalogue (19 entries)

en: Center
hr: Centar

en: Anchor
hr: Sidro

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: Media
hr: Mediji

en: Top left
hr: Vrh lijevo

en: Top right
hr: Vrh desno

en: Bottom right
hr: Dno desno

en: Bottom left
hr: Dno lijevo

en: image
hr: slika

en: pixels
hr: piksela

en: Top center
hr: Vrh sredina

en: Bottom center
hr: Dno sredina

en: width @width
hr: širina @width

en: height @height
hr: visina @height

en: The part of the image that will be retained during the crop.
hr: Dio slike koji će biti sačuvan prilikom odsjecanja.

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
hr: Rezanje slike nije uspjelo koristeći %toolkit alat na %path (%mimetype, %dimensions)

en: Center left
hr: Sredina lijevo

en: Center right
hr: Sredina desno
