Image max size crop (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (19 entries)

en: Center
ja: 中央

en: Anchor
ja: アンカー

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Media
ja: メディア

en: Top left
ja: 左上

en: Top right
ja: 右上

en: Bottom right
ja: ボトム 右

en: Bottom left
ja: ボトム 左

en: image
ja: 画像

en: pixels
ja: ピクセル

en: Top center
ja: トップ 中央

en: Bottom center
ja: ボトム 中央

en: width @width
ja: 幅 @width

en: height @height
ja: 高さ @height

en: The part of the image that will be retained during the crop.
ja: この部分の画像がトリミング後に残されます。

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ja: %path (%mimetype, %dimensions) に、ツールキット %toolkit を適用する際、画像のトリミングに失敗しました。

en: Center left
ja: センター 左

en: Center right
ja: センター 右
