Image max size crop (7.x-1.0) - en to pl translation catalogue (18 entries)

en: Center
pl: Środek

en: Anchor
pl: Kotwica

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Top left
pl: Lewy górny róg

en: Top right
pl: Prawy górny róg

en: Bottom right
pl: Prawy dolny róg

en: Bottom left
pl: Lewy dolny róg

en: image
pl: obrazek

en: pixels
pl: piksele

en: Top center
pl: Górny środek

en: Bottom center
pl: Dolny środek

en: width @width
pl: szerokość @width

en: height @height
pl: wysokość @height

en: The part of the image that will be retained during the crop.
pl: Część obrazu jaka zostanie pozostawiona podczas kadrowania.

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
pl: Przycinanie obrazka z wykorzystaniem zestawu narzędzi %toolkit nie powiodło się w %path (%mimetype, %dimensions).

en: Center left
pl: Lewy bok po środku

en: Center right
pl: Prawy bok po środku
