Image max size crop (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Center
pt: Central

en: Anchor
pt: Âncora

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Media
pt: Mídia

en: Top left
pt: Esquerda em cima

en: Top right
pt: Direita em cima

en: Bottom right
pt: Direita embaixo

en: Bottom left
pt: Esquerda embaixo

en: image
pt: imagem

en: Top center
pt: Superior Central

en: Bottom center
pt: Base Central

en: width @width
pt: largura @width

en: height @height
pt: altura @height

en: The part of the image that will be retained during the crop.
pt: A parte da imagem que será retida durante o recorte.

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
pt: Corte de imagem usando o kit %toolkit em %path falhou (%mimetype, %dimensions)

en: Center left
pt: Centro Esquerda

en: Center right
pt: Centro Direita
