Image max size crop (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Center
pt: Centrar

en: Anchor
pt: Âncora

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Top left
pt: Superior esquerdo

en: Top right
pt: Superior direito

en: Bottom right
pt: Inferior direito

en: Bottom left
pt: Inferior esquerdo

en: image
pt: imagem

en: pixels
pt: píxeis

en: Top center
pt: Centro superior

en: Bottom center
pt: Centro inferior

en: width @width
pt: largura @width

en: height @height
pt: altura @height

en: The part of the image that will be retained during the crop.
pt: A secção da imagem que irá permanecer após o corte

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
pt: Falha no recorte de imagem, usando o %toolkit toolkit em %path (%mimetype, %dimensions)

en: Center left
pt: Centrar à esquerda

en: Center right
pt: Centrar à direita
