Image max size crop (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (19 entries)

en: Center
ru: Центр

en: Anchor
ru: Якорь

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Top left
ru: Вверху слева

en: Top right
ru: Вверху справа

en: Bottom right
ru: Внизу справа

en: Bottom left
ru: Внизу слева

en: image
ru: изображение

en: pixels
ru: пикселей

en: Top center
ru: Вверху в центре

en: Bottom center
ru: Внизу в центре

en: width @width
ru: ширина @width

en: height @height
ru: высота @height

en: The part of the image that will be retained during the crop.
ru: Удаляемая при обрезке часть.

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ru: Ошибка при кадрировании изображения с помощью средства %toolkit в %path (%mimetype, %dimensions)

en: Center left
ru: По центру слева

en: Center right
ru: По центру справа
