Image max size crop (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (19 entries)

en: Center
tr: Merkez

en: Anchor
tr: Yer imi

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Media
tr: Medya

en: Top left
tr: Üst sol

en: Top right
tr: Üst sağ

en: Bottom right
tr: Alt sağ

en: Bottom left
tr: Alt sol

en: image
tr: imaj

en: pixels
tr: piksel

en: Top center
tr: Üst orta

en: Bottom center
tr: Alt orta

en: width @width
tr: genişlik @width

en: height @height
tr: yükseklik @height

en: The part of the image that will be retained during the crop.
tr: Kırpma sırasında resmin korunacak parçası.

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
tr: Resmi %path yolundaki %toolkit araç takımı kullanarak kırpma başarısız oldu (%mimetype, %dimensions)

en: Center left
tr: Orta sol

en: Center right
tr: Orta sağ
