Image max size crop (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (19 entries)

en: Center
uk: По центру

en: Anchor
uk: Прив'язка

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Media
uk: Медіа

en: Top left
uk: Верхній лівий

en: Top right
uk: Верхній правий

en: Bottom right
uk: Нижній правий

en: Bottom left
uk: Знизу зліва

en: image
uk: зображення

en: pixels
uk: пікселів

en: Top center
uk: У центрі зверху

en: Bottom center
uk: У центрі знизу

en: width @width
uk: ширина @width

en: height @height
uk: висота @height

en: The part of the image that will be retained during the crop.
uk: Частина зображення, що буде збережена під час обтинання.

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
uk: Помилка кадрування зображення засобами %toolkit на %path (%mimetype, %dimensions)

en: Center left
uk: У центрі ліворуч

en: Center right
uk: У центрі праворуч
