Image max size crop (7.x-1.0) - en to ar translation catalogue (14 entries)

en: Center
ar: المركز

en: Anchor
ar: المرساة

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Media
ar: ميديا

en: Top left
ar: أعلى اليسار

en: Top right
ar: أعلى اليمين

en: Bottom right
ar: أسفل اليمين

en: image
ar: صورة

en: pixels
ar: بكسلات

en: width @width
ar: عرض @width

en: height @height
ar: ارتفاع @height

en: The part of the image that will be retained during the crop.
ar: الجزء من الصورة الذي سيتم إزالته عند قصها.

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ar: فشل في قص الصورة باستخدام مربع الأدوات %toolkit على %path (%mimetype, %dimensions)
