Image max size crop (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Center
id: Tengah

en: Anchor
id: Jangkar

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Top left
id: Kiri atas

en: Top right
id: Kanan atas

en: Bottom right
id: Kanan bawah

en: Bottom left
id: Kiri bawah

en: image
id: gambar

en: pixels
id: piksel

en: Top center
id: Tengah atas

en: Bottom center
id: Tengah bawah

en: width @width
id: lebarnya @width

en: height @height
id: tingginya @height

en: The part of the image that will be retained during the crop.
id: Bagian dari gambar yang akan dipertahankan selama pemangkasan.

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
id: Pemangkasan gambar gagal menggunakan perangkat %toolkit pada %path (%mimetype, %dimensions)

en: Center left
id: Kiri tengah

en: Center right
id: Kanan tengah
