Image max size crop (7.x-1.0) - en to oc translation catalogue (11 entries)

en: Center
oc: Centre

en: Anchor
oc: Ancòra

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Media
oc: Mèdia

en: image
oc: imatge

en: pixels
oc: pixèls

en: width @width
oc: largor @width

en: height @height
oc: nautor @height

en: The part of the image that will be retained during the crop.
oc: La part de l'imatge que es mantendrà pendent lo processus de talhat.

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
oc: Fracàs del decopatge de l'imatge utilizant la bóstia d'aisinas %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)
