Image max size crop (7.x-1.0) - en to ro translation catalogue (18 entries)

en: Center
ro: Centru

en: Anchor
ro: Ancoră

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Top left
ro: Stânga sus

en: Top right
ro: Dreapta sus

en: Bottom right
ro: Dreapta jos

en: Bottom left
ro: Stânga jos

en: image
ro: imagine

en: pixels
ro: pixeli

en: Top center
ro: Sus centru

en: Bottom center
ro: Jos centru

en: width @width
ro: lăţime @width

en: height @height
ro: înălţime @height

en: The part of the image that will be retained during the crop.
ro: Partea imaginii care va fi păstrată în cursul decupării.

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ro: Decuparea imaginii a eșuat la folosirea kit-ului %toolkit pe %path (%mimetype, %dimensions)

en: Center left
ro: Centru stânga

en: Center right
ro: Centru dreapta
