Image Style Access (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Enabled
pt: Ativado

en: Action
pt: Ação

en: Overview
pt: Vista global

en: Edit
pt: Editar

en: Save
pt: Guardar

en: Default
pt: Predefinido

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: User
pt: Utilizador

en: User role
pt: Grupo de utilizador

en: Original image
pt: Imagem original

en: Allow
pt: Permitir

en: The changes have been saved.
pt: As alterações foram guardadas.

en: Any
pt: Qualquer

en: User roles
pt: Grupos de utilizador

en: Access type
pt: Tipo de acesso

en: - Any -
pt: - Qualquer -

en: Administrative title
pt: Título administrativo

en: Image style
pt: Estilo da imagem
