Image Style Access (7.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Access control
hi: अभिगम नियंत्रण

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Priority
hi: प्राथमिकता

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: User role
hi: उपयोगकर्ता भूमिका

en: Original image
hi: मूल छवि

en: Allow
hi: अनुमति दें

en: Deny
hi: निषेध करें

en: Save changes
hi: परिवर्तनों को सुरक्षित करें

en: The changes have been saved.
hi: बदलाव कर दियें गयें है।

en: - Any -
hi: -कोईभी-

en: Image style
hi: छवि शैली
