Image Style Access (7.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Access control
it: Controllo accessi

en: Enabled
it: Attivato

en: Priority
it: Priorità

en: Action
it: Azione

en: Overview
it: Panoramica

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: User
it: Utente

en: User role
it: Ruolo utente

en: Original image
it: Immagine originale

en: Allow
it: Permetti

en: Deny
it: Blocca

en: Save changes
it: Salva le modifiche

en: The changes have been saved.
it: Le modifiche sono state salvate.

en: Any
it: Qualunque

en: User roles
it: Ruoli utente

en: Access type
it: Tipo di accesso

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: Administrative title
it: Titolo amministrativo

en: Image style
it: Stile immagine
