Image Style Access (7.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Access control
ja: アクセスコントロール

en: Enabled
ja: 有効

en: Priority
ja: 優先度

en: Action
ja: アクション

en: Overview
ja: 概観

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Unknown
ja: 不明

en: User
ja: ユーザー

en: User role
ja: 役割

en: Original image
ja: オリジナル画像

en: Allow
ja: 許可

en: Deny
ja: 拒否

en: Save changes
ja: 変更を保存

en: The changes have been saved.
ja: 変更内容が保存されました。

en: Action to take
ja: 実行するアクション

en: Any
ja: いずれか

en: User roles
ja: ユーザーの役割

en: Access type
ja: アクセスタイプ

en: - Any -
ja: - すべて -

en: Administrative title
ja: 管理用タイトル

en: Image style
ja: 画像のスタイル
