Image Style Access (7.x-1.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (27 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Access control
ru: Контроль доступа

en: Enabled
ru: Включено

en: Priority
ru: Приоритет

en: Action
ru: Действие

en: Overview
ru: Обзор

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: User
ru: Пользователь

en: User role
ru: Роль

en: Original image
ru: Оригинальное изображение

en: Allow
ru: Разрешить

en: Deny
ru: Запретить

en: Save changes
ru: Сохранить изменения

en: The changes have been saved.
ru: Изменения сохранены.

en: Action to take
ru: Применяемое действие

en: Any
ru: Любой

en: User roles
ru: Роли пользователя

en: Access type
ru: Тип доступа

en: - Any -
ru: - Любой -

en: Administrative title
ru: Административный заголовок

en: Image style
ru: Стиль изображения
