Image Style Access (7.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (29 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Access control
de: Zugriffskontrolle

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Priority
de: Priorität

en: Action
de: Aktion

en: Overview
de: Übersicht

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Save
de: Speichern

en: Default
de: Standard

en: Unknown
de: Unbekannt

en: User
de: Benutzer

en: User role
de: Benutzerrolle

en: Original image
de: Originalbild

en: Allow
de: Zulassen

en: Deny
de: Verweigern

en: Save changes
de: Änderungen speichern

en: The changes have been saved.
de: Die Änderungen wurden gespeichert.

en: Action to take
de: Durchzuführende Aktion

en: Any
de: Alle

en: User roles
de: Benutzerrollen

en: Access type
de: Zugriffsregeln

en: - Any -
de: - Alle -

en: Administrative title
de: Administrativer Titel

en: Image style
de: Bildstil

en: Simulate
de: Simulieren

en: Show disabled
de: Deaktivierte anzeigen
