Image Style Access (7.x-1.0-alpha3) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Access control
fr: Contrôle d'accès

en: Enabled
fr: Activé

en: Priority
fr: Priorité

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: Unknown
fr: Inconnu

en: User
fr: Utilisateur

en: User role
fr: Rôle de l'utilisateur

en: Original image
fr: Image originale

en: Allow
fr: Autoriser

en: Deny
fr: Refuser

en: Save changes
fr: Enregistrer les modifications

en: The changes have been saved.
fr: Les changements ont été enregistrés.

en: Action to take
fr: Action à prendre

en: Context
fr: Contexte

en: Any
fr: Tout

en: User roles
fr: Rôles de l'utilisateur

en: Access type
fr: Type d'accès

en: - Any -
fr: - Tout -

en: Administrative title
fr: Titre pour l'administration

en: No context selected
fr: Pas de contexte sélectionné

en: Image style
fr: Style d'image

en: Reverse (NOT)
fr: Inverser (NOT)

en: Show disabled
fr: Afficher désactivé
