Image Block (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (13 entries)

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Cancel
da: Annullér

en: Image
da: Billede

en: <none>
da: - ingen -

en: Delete block
da: Slet blok

en: Maximum upload size per file
da: Maksimal upload-størrelse pr. fil

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height.
da: Den maksimale tilladte billedstørrelse udtrykt som BREDDExHØJDE (f.eks. 640x480). Sæt til 0 for ubegrænset. Hvis et større billede uploades vil det blive skaleret så det svarer til den givne højde og bredde.

en: Please specify a resolution in the format WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480).
da: Angiv venligst en opløsning i formatet WIDTHxHEIGHT (f.eks. 640x480).

en: The "@field" option must contain a valid value. You can either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes).
da: "@field" skal indeholde en gyldig værdi. Du kan enten lade feltet stå tomt eller indtaste en tekststreng som "512" (bytes), "80K" (kilobytes) eller "50M" (megabytes).

en: Maximum file size
da: Maksimal filstørrelse

en: Image style
da: Billedformat

en: Maximum dimensions
da: Maksimale dimensioner
