Image Block (7.x-1.3) - en to fi translation catalogue (15 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: delete
fi: poista

en: Delete
fi: Poista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: <none>
fi: <ei mitään>

en: Alternate text
fi: Vaihtoehtoinen teksti

en: Delete block
fi: Poista lohko

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height.
fi: Suurin sallittu kuvakoko muodossa LEVEYSxKORKEUS (esim 640x480).  Aseta arvoksi 0, jos ei rajoitusta.  Jos suurempi kuva siirretään, sen kokoa pienennetään vastaamaan annettua leveyttä ja korkeutta.

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
fi: Tätä tekstiä käyttävät ruudunlukijat, hakukoneet sekä muut tilanteet joissa kuvan lataaminen ei onnistu.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
fi: Otsikko on työkaluvihjeenä näytettävä teksti hiiren ollessa kuvan päällä.

en: Maximum file size
fi: Suurin sallittu tiedostokoko

en: Image style
fi: Kuvan tyyli

en: Maximum dimensions
fi: Suurimmat sallitut mittasuhteet
