Image Block (7.x-1.3) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Cancel
id: Batal

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: <none>
id: <nihil>

en: Alternate text
id: Teks alternatif

en: Delete block
id: Hapus blok

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
id: Teks ini akan digunakan oleh pembaca layar, search engine, atau ketika gambar tidak bisa dimuat.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
id: Judul digunakan sebagai balon tip ketika pengguna mengarahkan kursor diatas gambar.

en: Maximum file size
id: Ukuran berkas maksimum

en: Image style
id: Gaya gambar

en: Maximum dimensions
id: Dimensi maksimum
